Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
455 postów 231 komentarzy

Polityczny gwiezdny pył.

Internaut - Prywatny przedsiębiorca z filozoficznym nastawieniem do życia.

Ponad dwuletni dorobek na Salonie poszedł w 3,14-zdu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Janke o tym wie?Czy to za jego przyzwoleniem dzieją się na Salonie rzeczy niczym w filmach Barei, które można krótko  opisać słowami "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"

Pisałem na Salonie od blisko trzech lat, jako Internaut, czego efektem było ponad 700 notek (około pół miliona wejść). Lepszych, gorszych, jak u każdego. Z wielu byłem dumny, jak chociażby cyklu o Sokratesie, czy będących hołdem wpisów na temat Amy Winehouse i Violetty Villas i to na długo przed śmiercią jednej i drugiej.
Pisałem też o polityce nie szczędząc wielu słów krytyki nieudolnym rządom Tuska, które cechuje zaniechanie i brak wizji ochoczo zastępowane skrajną propagandą i demokracją orwellowską.
Przed ostatnim Marszem Niepodległości nie szczędziłem też słów krytyki akcji Seweryna Blumsztajna, środowiskom Wyborczej i ruchom lewicowym, które miały w zamiarze ten marsz zakłócić, czy wręcz uniemożliwić.

Byłem pewien, że mój dorobek na Salonie stanowi moją własność intelektualną, jako taki jest bezpieczny i nie ma potrzeby archiwizować go dodatkowo.
Okazało się, że nic bardziej błędnego.
Pewnego dnia, dokładnie 15 listopadanie mogłem zalogować się na swoim koncie, więc wysłałem wiadomość do serwisu.
Oto odpowiedź:

"Witam,dostęp do Pańskiego konta nie został zablokowany, może Pan swobodnie na nie wejść i skopiować wpisy.Pozdrawiam, Agata Luśtyk"

Więc piszę następną wiadomość, że w dalszym ciągu nie mam dostępu do konta i proszę o sprawdzenie.
17 listopada dostaję następną odpowiedź:

"Witam, z naszego punktu widzenia jest tak, jak Pana informowałam - ma Pan dostęp do konta. Sprawdziłam także, o co chodzi z notkami - usunął Pan ich 108. Może ma Pan problemy z wejściem, bo nie ma Pan usuniętych plików cookie z przeglądarki? Proszę to zrobić i spróbować jeszcze raz. Jeżeli nie pomoże, proszę o informację, z jakiej przeglądarki Pan korzysta i której jej wersji. Postaram się ustalić, jaki problem się pojawił. Pozdrawiam, Agata Luśtyk"

Zaprzeczam, że usunąłem wspomniane 108 notek, sprawdzam pliki cookie, wszystko w porządku, podaję wersję przeglądarki i dostaję nową wiadomość:

"Witam,
faktycznie, wydaje się, że coś jest nie w porządku. Zgłaszam tę sprawę informatykom, będę Pana informować na bieżąco.
Pozdrawiam,
Agata Luśtyk"


Po tym jeszcze jedno zapytanie:
"Witam, jeszcze jedno pytanie - czy korzysta Pan ze skrytpu Salon25?
Pozdrawiam,
Agata Luśtyk"

I po tym wszystkim przychodzi taka informacja (dziwna zmiana po kilku dniach):
"Witam, sprawę już mi się udało wyjaśnić. Owszem, Pańskie konto jest teraz
treścią ukrytą i nie jest widoczne dla wszystkich, jednak została nałożona na Pana inna blokada (z powodu naruszania regulaminu, punkt VI.1), uniemożliwiająca Panu wchodzenie na konto. Niestety nie zmienimy Pańskiego statusu.
Jeśli życzy Pan sobie zarchiwizowania notek, możemy to zrobić, koszt to
123 zł.
Pozdrawiam,
Agata Luśtyk"


Czy możliwe jest, że udało się pani Agacie przez te kilka dni wcześniej nie zauważyć, że konto jest zablokowane, czy po prostu wtedy jeszcze nie było? Próbowałem dowiedzieć się czym naruszyłem tak drastycznie regulamin i dopiero 2 grudnia dowiedziałem się, że jestem między innymi antysemitą, bo użyłem w jednej z notek takiego stwierdzenia (cytuję w całości):

 "Dość szechterowania Polski, jeśli komuś z nami nie po
drodze, panie Adaś, to droga wolna, nikt tu was nie trzyma, ani ojca, ani
brata, ani ciebie"

Jeśli ktoś zna moją działalność z Salonu, to wie, że jeśli ganię Michnika, to podobnie, jak Herbert za charakter i zachowanie, a nie pochodzenie, a to z antysemityzmem nie ma nic wspólnego. Podobnie wyglądają pozostałe zarzuty. Informacja, że konto jest czasowo zablokowane, jaka pojawia się w serwisie jest też nieprawdziwa, bo podobno jest to blokada stała i nieodwołalna.Moje próby dojścia do porozumienia spełzły na niczym i pani Agata niczym mantrę zaczęła powtarzać słowa:

"Witam,
niestety nie zamierzamy odblokować Pańskiego konta.
Pozdrawiam,
Agata Luśtyk"


Odmówiono mi prawa dostępu do mojej własności i ponaddwuletniego dorobku (sam
chciałem zrezygnować z mozliwości edytowania nowych wpisów) proponując złamanie prawa blogera do anonimowości w sieci, czyli podanie danych osobowych i odpłatne skopiowanie moich notek.
Uznałem, że jest to złamanie prawa, dobrego obyczaju i zwykła, podła kradzież
własności intelektualnej, którą postaram się napiętnować poprzez nagłośnienie na
innych portalach.
Ciekaw jestem, czy dzieje się to za wiedzą i przyzwoleniem właściciela Salonu
pana Jankego?

Moje (Internaut) wpisy (333posty) od stycznia do listopada tego roku są dostępne dla chętnych na Nowym Ekranie.
Nowych od połowy listopada nie ma i nie wiem czy biedą, bo zostałem skutecznie
zniechęcony do działalności blogerskiej przez despotyczne działania cenzorskie
Salonu.
Uświadomiłem sobie bezsens takiej działalności, nieodpowiedzialność i bezprawie decydentów portalowych i szkoda mi teraz straconego cennego czasu.
Do podobnych refleksji zachęcam innych.
Ty im dzisiaj dostarczasz "kliknięć", a oni Cię jutro "znikną" zaprzepaszczając Twój czas i chęci.

PS.

   Powyższą informację umieściłem pod nowym szyldem na Salonie, ale została ona wraz z nowym kontem szybko "wyciepana".  Jest w sieci ślad, że jest pod notką kilkadziesiąt komentarzy (zapewne zanim Wysoka Cenzura nie wyśledziła), ale zarówno do wpisu, jak i komentarzy nie ma już dostępu.

Nie wyobrażam sobie abym po tym zdarzeniu mógł dalej na Salonie pisać, chodzi mi tylko i wyłącznie o dostęp do moich notek, bo szkoda tak bezśladowo straconego czasu z powodu czyjegoś kaprysu.

Zwracam się z apelem o poparcie i rozpropagowanie w miarę mozliwości i chęci tej informacji na innych portalach, a także o zasygnalizowanie problemu na Salonie (wiem, że niektórzy podobnie, jak wcześniej ja, piszą na obu portalach), aby nie został przemilczany.
Dzisiaj dotknęło to mnie, jutro może każdego z Was, a walka w pojedynkę jest z góry przegrana.
Dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam.
Internaut
 

KOMENTARZE

 • Świetna reklama Salonu24
  Jakoś to do innych "patrioIDIOTÓW" nie dociera i dalej tam siedzi cała masa przyzwoitych ludzi. W takim przypadku pozostaje kampania medialna z przedstawieniem sprawy i droga sądowa.
 • @all
  ..cham się uparł i weź mu daj.. ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4
 • Ja... znajdując coś ciekawego na youtubie lub ogólnie w sieci...
  ściągam sobie film/treść na dysk ot tak na wszelki wypadek.
  Kilka razy spotkałem się z blokadą konta youtube użytkownika który zamieszczał ciekawe filmy - przykład jeden z wielu PolishTrueTV.
  Po blokadzie - kilkaset filmów przepadło, część z nich mam w kilku miejscach tak dla pamięci. Część które mam już w ogóle nie jest dostępna w sieci.

  Przykładem kolejnym może być fajny filmik z Donaldem, który mówi żeby trzymać się za portfele. Obejrzałem go sobie na youtube, ale naiwnie nie ściągnąłem. Następnym razem po kilku tygodniach już zniknął....

  Tak więc proszę państwa - robić backup'y: tak i systemu jak i ciekawych treści w necie.
 • @noman
  Przepraszam - pilnować portfeli - nie trzymać :)
 • @autor
  123 złotych jak 123 lata niewoli. Pozdr.
 • @noman
  Popieram. Robić ZAWSZE kopie zapasowe, bo nigdy nic nie wiadomo. Są różne programy do kopiowania całych stron www. Fakt, zajmuje to trochę czasu, ale raz na miesiąc można zrobić kopię zapasową. Szczególnie jak się słyszy o kasowaniach blogów na niektórych serwisach, wtedy każdemu blogerowi powinno się zapalić czerwone światełko i robi kopię zapasową. Jak jest coś ciekawego na YouTube i chcę do tego filmu wrócić, toteż go kopiuję na dysk. Pzdr
 • @ZeZeM.
  "...NIe sęgacie Wasze S24 nawet do pępka. Mniej szczekać, więcej uczyć się..."
  --
  Zezem: pogięło cię kompletnie, durniu prowokacyjny? Jeżeli sam wierzysz we własne zdanie - to co tu do diabła robisz, gamoniu namolny? Czy w ogóle kumasz o czym Autor notki pisze i co mu skradziono? Jeśli nie - to zamknij miłosiernie dziób, zbiorowy frustracie.
 • @autor
  Mnie się wydaje, że przyczyna jest bardzo prozaiczna: 123 złote. Bardzo to smutne, bo przede wszystkim dzięki darmowym notkom ten serwis istnieje. Pzdr
 • Zajebisty Nowy Ekran
  Dla mnie Nowy Ekran jest zajebisty i tyle w temacie.
 • .
  Według ich obłędnej teorii doradzanie Polakom by wyjeżdżali z własnego kraju gdy im sie tutaj nie podoba jest dobre, zaś doradzanie tego samego michnikoidom jest złe.
 • @Internaut
  ma Pan całkowite poparcie z mojej strony -
  - to wygląda na kradzież połączoną z próbą wymuszenia haraczu,
  i sprawa najwyraźniej zasługuje na sąd.

  [tymczasowy organizator TO, Dariusz R. Bojda].

  Pozdrawiam,
 • @autor
  W swoim czasie napisałem tekst o Wałęsie i Kulczyku jak to chcą prywatyzować razem polską energetykę.
  Na NE jest tutaj: http://4wladza.nowyekran.pl/post/5064,bolek-i-janek-kulczyk-jak-dwa-bratanki-z-enea-w-tle
  na S24 została ukryta a następnie wyciepana.
  Ta sama Pani ładnie ze mną korespondowała, by w końcu zamilknąć.
  Próbowała mi wmówić, że naruszyłem prawa do logo Enei napisałem, że usunę, następnie powiedziała że konsultuje to z prawnikami i robi to do tej pory ;-)
 • @autor
  Aż się prosi zacytować "klasyka" z dedykacją dla Igorka z S24 - Nie idź tą drogą ...nie idź tą drogą ...drogą ...ulicą Czerską !
 • @tonette
  ZeZeM to taki intelektualny prowokator :)
  ma niesamowitą radochę jak ktoś się zdenerwuje. ;-)
  Uczy dystansu ludzi do siebie samych hehehe
 • "nie mamy pańskiego płaszcza"...
  "ale raz, dwa, trzy znajdziemy go"
  Pardon, to znowu Radio Erewan.
  "ale za 123,00 pokażemy go"
 • @Mariovan
  Z całym do Pana szacunkiem: powiada Pan "intelektualny prowokator"? A gdzież dostrzegł Pan u tego osobnika intelekt? Toż dla niego najwyraźniej utrata dwuletniej pracy kogoś bliźniego to żart, nad którym można przejść do porządku dziennego, ot tak, pstryk palcami, i jak powiadają ponoć w słabym dość dowcipie o Cyganach - nie opłaca się myć tych dzieci, łatwiej zrobić nowe. Zatem dystans do siebie tak, tu się z Panem jak najmocniej zgadzam, mieć trzeba - ale kiepskich dowcipów opowiadanych drugim końcem swego zezowatego jestestwa w towarzystwie się nie opowiada. I nie wchodzi do pokoju pani X. po to tylko, by powiedzieć gospodyni jak kiepski ma gust, u tej Y. jest wytwornie i z gustem, tu do bani. To już siermiężne chamstwo!
  Z ukłonami dla Pana, bez podtekstu oczywiście.
 • @tonette
  ZeZeM kasuje swoje posty na bieżąco.
  Ma "sraczkę" pisania, każdy może mieć swój punkt widzenia. ;-)
  Mnie on bawi. :-)
 • Autor.
  Witam. Wystarczy popatrzeć na I. Janke, jak się wypowiada w programach publicystycznych i widać strach w oczach. Musieli go nastraszyć i dlatego te, ostre posty, są usuwane. Ja napisałem kilka ostrych, to nie zostały zamiesczone a podobno portal niezależny!!!
  Olać to i cieszmy się, ze mamy NE a innym palantom "na pochybel"!
 • @Mariovan
  "ZeZeM to taki intelektualny prowokator :)
  ma niesamowitą radochę jak ktoś się zdenerwuje. ;-)
  Uczy dystansu ludzi do siebie samych hehehe"

  A kolega to kpi czy o drogę
  pyta???

  "Intelektualny prowokator"
  mający dystans do siebie,
  który unika konfrontacji ???
  tu
  cytat z jego
  blogu:))
  "ZeZeM. - Na tym blogu nie życzę sobie komentarzy.

  ZeZeM to tchórzliwa trzygłowa hydra
  bez żadnego dystansu do siebie,
  której odwagi starcza tylko na
  stawianie różnych kontrowersyjnych
  często "obrazoburczych":)) tez.
  Nie podejmująca się nawet ich
  obrony.
  ZeZem to łowca bez-mózgowych
  i bez refleksyjnych
  "klikaczy " robiących mu frekwencję
  w tym jego wychodku:)))
  Jemu należy się tylko
  rzucone tu celnie/pod innym adresem/
  przez autora
  Idź w 3.14-du
  zamiast
  nobilitujące podejrzenia o intelektualne
  inklinacje.
  Pozdrawiam.
 • @inka1
  :-)
 • Autorze
  Troche za malo napisal pan o panu Igorze J. I nie zauwazylem panskiego zapytania, czy on ma jeszcze w ogole cos do powiedzenia w redakcji salonu24. Od tego należało rozpocząć.
 • to przez inwestora strategicznego.
  Od tego sie zaczęło.
  Wszystkie firmy na tym tracą.

  Od pocxzątku mówiłam, że tak będzie.
  Janke stracił Salon i twarz, zyskał kasę.
 • Jak pisał pewien licealista na płocie ?
  Bzykać rząd, czy jakoś tak ? I to samo należy z s24. Niepoważnych nie wypada traktować poważnie.
  Podobnie z ZeZem - to intrygant i histeryk. Nie wiem kim jest dla Łazarza, że Łażący go tak hołubi...
  Już zupełnie na marginesie - zyzol znów wymiótł bloga.

  Pozdrawiam.
 • @Mariovan
  zez to przygłup, to osobnik upośledzony w sposób organiczny
 • hmm
  Absolutnie, proszę natychmiast zagrozić im pozwem i jeśli nie oddadzą własności to proszę taki pozew napisać.
  To jest niedopuszczalne, żeby własność intelektualna była w taki sposób konfiskowana, bo domniemywam że nie robił Pan backup'ów z notek w komputerze.
 • Witam w Klubie
  Mnie coś podobnego spotkało w listopadzie 2010 roku. Od tamtego czasu nie zaglądam na S24. A niby po co?

  Wiele moich notek przepadło - przynajmniej dla mnie - bezpowrotnie. Ale olałem to.

  A Ty walcz o swoje prawa.

  pozdrawiam
 • SZECHTEROWY MOSIEK JANKE I NAIWNIAK INTERNAUT ?:)))
  Internaut:
  "Próbowałem dowiedzieć się czym naruszyłem tak drastycznie regulamin
  i dopiero 2 grudnia dowiedziałem się, że jestem między innymi antysemitą,
  bo użyłem w jednej z notek takiego stwierdzenia (cytuję w całości):
  "Dość szechterowania Polski, jeśli komuś z nami nie po
  drodze, panie Adaś, to droga wolna, nikt tu was nie trzyma, ani ojca, ani
  brata, ani ciebie" ............
  Uznałem, że jest to złamanie prawa, dobrego obyczaju i zwykła, podła
  kradzieżwłasności intelektualnej, którą postaram się napiętnować poprzez
  nagłośnienie nainnych portalach.Ciekaw jestem, czy dzieje się to za wiedzą
  i przyzwoleniem właściciela Salonupana Jankego? ................."

  DurbanPoison:
  "Dla mnie Nowy Ekran jest zajebisty i tyle w temacie."

  noman"
  "Przepraszam - pilnować portfeli - nie trzymać :)"
  -----------------------------------------------------------------------

  Chciałoby się rzec "naiwność ukarana". Portale tak jak gazety
  zmieniają profie a ich twórcy przeistaczają się tak jak towarzysz Janke
  w lewaków poklepywanych przez reżim za objektywność.

  Ufać portalom i ich często zakłamanym i pazernym na zysk właścicielom
  to naiwność.

  Jeżeli ktoś naiwnie myśli, że coś takiego nie może wydarzyć się na NE
  który poziomem powoli ale systematycznie zbliża się do komuszego onetu,
  to może wkrótce też coś podobnego w "czapkę zainkasować" :)
 • @tonette
  nie karm trolla
 • @Sytro
  OK, juz wiem w czym rzecz. Poprawię się. Z pozdrowieniami!
 • Autor
  "..Odmówiono mi prawa dostępu do mojej własności i ponaddwuletniego dorobku (sam
  chciałem zrezygnować z mozliwości edytowania nowych wpisów) proponując złamanie prawa blogera do anonimowości w sieci, czyli podanie danych osobowych i odpłatne skopiowanie moich notek.."

  A to szanowny kolega nie wiedział że, S24 jest przedłużeniem michnikowszczyzny i całe 3 lata tam stracił na kopanie się z koniem, ja mniej więcej też miałem być w ten sam sposób załatwiony ale "wyczułem "pismo nosem i sam zrezygnowałem zachowując wszystkie swoje wpisy. Jednym słowem Jankego pan nie znasz jemu od siedzenia okrakiem na "barykadzie" już się cojones prawie odcięły. ;) Pzdr
 • @Internaut
  Radzę dotrzeć do skasowanych notek za pomocą kopii Google. Ja wpisałam w Google: internaut salon24 "polityczny gwiezdny i przeczytałam Pana notki z 2010 r. Jeśli pamięta Pan tytuły notek lub jakieś słowa kluczowe, to jest to jeszcze prostsze. Na właściwy adres w wyszukiwarce trzeba najechać /nie klikać !!!/. Wtedy po prawej pojawi się podwójna strzałka. Gdy się na nią najedzie - pojawi się menu. Trzeba kliknąć w link "kopia" na dole i można czytać i kopiować tekst.
 • Żal mi Ciebie przyjacielu,bo
  gdybyśmy żyli w normalnym państwie prawa,oddałbyś sprawę do niezależnego rozstrzygnięcia przez tzw.organ sądowy i stawiam dobrego szampana,że mądrale z "Salonu 24" nie tylko musieliby oddać całą treść pisaną,ale dopieprzono by im taką sumę odszkodowawczą,że raz na zawsze zapamiętaliby,iż nie żyją w państwie Michników,Bartoszewskich,Nałęczów,Tusków, lecz w wolnej i niepodległej Polsce,czego oczywiście życzę Tobie i wszystkim forumowiczom.
 • @
  pamietam cie ...przynajmniej nick :)
  bylem na salonie przez jakis miesiac...
  ale cos mi nie pasowalo...nie czulem sie tam dobrze...
  a gdy zaczely sie co rusz pokazywac komentarze o cenzurze...o 'zagubionych' postach i komentarzach - zrozumialem...
  i opuscilem to grono szacowne, wzajemne sie duszace we wlasnym
  'jankowym' sosie...
  pozdrawiam cie serdecznie.....wierze, ze na NEo odnajdziesz
  'normalnosc'...
 • Zostaje chyba tylko autodonos do prokuratury
  a potem powrót z papierkiem, że nie stwierdzono nawoływania do waśni na tle narodowym.
 • Przeglądnąłem wpisy.
  Jeśli na s24 były te same to nie dziwi mnie. Takiej opcji nie nie da się tam utrzymać. Widać, że znikanie stosowane jest zmiennie z blokowaniem.
 • Tylko pikieta.
  Wygląda na to, że pozostaje tylko presja w postaci pikiety protestacyjnej przy rezydencji Jankego w nomenklaturowym osiedlu w Konstancinie.
  Jeśli zbyt daleko, to ten drugi mieszka w wypasionej willi na Górnym Mokotowie (na ul. Goszczyńskiego).
  Taka popularność obu zapewne ucieszy.
 • @
  Krótko i na temat. Tajemnica handlowa. Wypchaj się pan. Zrobimy co chcemy.
 • @Zbigniew-Grzymski
  ///Chciałoby się rzec "naiwność ukarana". Portale tak jak gazety
  zmieniają profie a ich twórcy przeistaczają się tak jak towarzysz Janke
  w lewaków poklepywanych przez reżim za objektywność. ///

  Skoro już tutaj mówimy o organiczności, to nie jest dla mnie zadne zaskoczenie czy zmiana. To jest kwintesencja osobowości.
 • @Lancelot
  "Jednym słowem Jankego pan nie znasz jemu od siedzenia okrakiem na "barykadzie" już się cojones prawie odcięły. "

  Czy to nie Warzecha czasem o ile dobrze pamiętam? To ilu ich siedzi na tej barykadzie? Ten to był przewrażliwiony, wystarczyło wspomnieć iż jest na niemiecko-żydowskim żołdzie new world order (der fact szmatławiec) i już człowiek miał za swoją szczerość (dyć to świento prowda) przerąbane, bany, kasowanie itd bluzgi. Łon się za wielkiego patryołote uwożo i to co coraz bardziej. Łon konserwa cokokolwiek to tam znaczy.

  Zdaje się że teraz kazali mu udawać zwolennika PiS i Kaczyńskich, bo ktoś musi. Może mi się coś pokićkało, w głębokim poważaniu mam S24 i całą ekipę. Nie pojawię się tam już nigdy i namawiam do tego wszystkich, trzeba nowych projektów, ale S24 musi paść, inaczej nie będzie miejsca dla innych.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031